DESTEK OL

 Neyemeli.guru bu topraklarda doğmuş bir uygulama. Lakin yetersiz sermayeden dolayı sadece doğabilmiş... Her girişimci gibi bir ilk ivmeye ihtiyaç duymaktayım. Bu ivme sayesinde dünyaya, bu topraklarda doğmuş olan uygulamamızı ihraç edebilceğiz. Sizlerin fonları bu amacın gerçekleşmesine çok büyük destekte bulunacak.
 Girişimimizin ilk adımını atmasını ve koşması için sahip olacağı cesareti fon destekleriniz sağlayacaktır.

 Bir çok uygulmaya baktığımız da  genellikle yurt dışında gelişim dünyaya yayılmıştır; özellikle Amerika'dan. Bu yüzden neden bizim ülkemizde doğmuş, gelişmiş bir uygulma dünyaya yayılmasın ?

Girişimcilerin her zaman fikirleri, o fikirleri gerçekleştirme yolları ve büyütmek için stratejileri olmuştur. Lakin her daim ortak özellikleri ise sermaye eksikliğidir. Bu tüm dünyada böyledir. Yurt dışında özellikle Amerika'da girişimcilere ciddi derece de fon ve yatırım söz konusudur. Ülkemizde ise bu yetersiz kalmaktadır.

Sizlerin fonları bu amacın gerçekleşmesine çok büyük destekte bulunacak. Girişimimizin adım atabilmesi ve koşması için sahip olacağı cesareti fon destekleriniz sağlayacaktır.


NEYEMELİ .GURU

Şimdi sizi dünya da en çok kullanılan uygulamar arasına giricek mobil ve web uygulaması ile tanıştıracağım.

PROBLEM

 - "UNWTO" Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün açıkladığı verilere göre, 2016'da dünyada seyahat
eden kişi sayısı 1 milyar 323 milyon kişi oldu.
   - Yök verilerine göre Türkiye'de 2017-2018 yılında 1 milyon 382 bin 589 öğrencİ üniversitelere kayıt yaptırmış bulunmaktadır.
Aynı zamanda her yıl Türkiye'ye yurtdışından eğitim için 30 bin öğrenci geliyor.  Dünya çapında ise 2020 yılında öğrenci sayısının 200 milyona ulaşması bekleniyor.
   - Bu demektir ki bu rakamların, gittikleri şehirlerin yöresel yemeklerini araştırıp ve bu yemekleri kaliteli aynı zamanda lezzetli şekilde sunan restorantları bulup, menü fiyatlarını o restorantlara gitmeden öğrenmeleri hem zor hem de büyük bir zaman kaybıdır.

ÇÖZÜM

 Dünya üzerinde ki bu hareketliliğe, yerel halka sormada ki ve internette ki uzun araştırmalarla kaybolan zaman kaybını ortadan kaldırarak,  yöresel yemekleri lezzetli ve kaliteli şekilde sunan restorantları, oradaki menü fiyatlarını en doğru şekilde gösteren web ve mobil uygulama çözümüdür.

ÜRÜN

İnsanların gittikleri yerdeki yöresel ve sokak lezzetlerini ücretsiz sunan web ve mobil uygulama

Uygulama adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=guru.neyemeli                                      

Web adresi: www.neyemeli.guru (not: Web sitemizde ve uygulamamızda demo olarak sırasıyla: "Şehir Seç, Gaziantep, şehir lezzetleri, zırh kebabı, A kebabpçısı" örneklendirilmiştir.)

Ürün özellikleri;

-Yöresel yemekler (şehir lezzetleri)
-Sokak yemekleri (street foods)
-Yöresel lezzetleri kaliteli bir şekilde hazırlayıp sunan, her bütçeye uygun restorantlar
-Menü fiyatları
-Yol tarifi uygulaması

AMACIMIZ

 İnsanların yeni gittikleri yerlerde sıradan yemekler yerine o şehre özgü yemekleri yiyebilmelerini, tek bir uygulama vasıtasyıla zaman kaybetmeden keşfetmelerini sağlamaktır.

 Sadece şehrin yöresel yemeğini sunan değil. O yemeği hangi tarihi ve şehirle bütünleşmiş restoranında yiyebileceğini, aynı zamanda menü fiyatlarını da ücretsiz bir şekilde sunabilen bir uygulama olmaktır.

Neyemeli.guru sadece Türkiye topraklarında faaliyet göstermiyecektir. Tüm dünyada bilinen, faliyet gösteren bir uygulama olmayı hedeflemektedir.


NEDEN BU PROJEYE FON YARDIMI YAPMALISINIZ ?

- Yerli bir fikir, yerli bir uygulama

- Sermayesini anca denkleştirebilip kurulmuş, sermaye eksikliğinden dolayı 2. adımını atamamış, hevesle heyecanla 2. adımı atabilmek için fonlarınıza ihtiyaç duyan bir girişimci

- Neyemeli.guru ile artık turistelerin ülkemize sadece denizi ve tarihi yerleri için ziyaretlerde bulunmayacaklar; Yemek kültürümüz için de ziyaretlerini arttırcaklar. Böylelikle neyemeli.guru yemek turzimine büyük bir katkıda bulunacak

- Amacım facebook, twitter, instagram gibi dünyada en çok bilinen uygulamalar arasına girebilmek ve bunu fonlarınız sayesinde Türkiye topraklarında gerçekleştirebileceğim

- Fon destekleriniz, gelecekte yeni girişimcilere destek sağlayabilmem için benim için büyük bir adım atmama destek olucak.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.
Projenin Sahibi Tolgahan Taşkın
E-Posta: taskintolgahan@gmail.com
Telefon: 0(536) 561 36 04
Hakkında Kısa Bilgi:
Gaziantep Fizik mühendisliği öğrencisiyim. Lakin fikrimi şirket kurarak somutlaştırdığım için eğitimime ara verdim. Bugüne kadar inanarak çıktığım her yolda başarı ile sonuca ulaşmışımdır.


 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

25
gün kaldı
nabersin.com | Sosyal İçerik Ağı Destek Ol

nabersin.com | Sosyal İçerik Ağı

Güvenle Sosyalleş Özgürce Üret & Kazanç Elde Et

DESTEK 100 HEDEF 50.000
78
gün kaldı
Piyasa Araştırması Destek Ol

Piyasa Araştırması

İnternetten veya mağazadan almak istediğiniz herşeyi önceden araştırıyoruz

DESTEK 30 HEDEF 35.000
32
gün kaldı
STREET ART Destek Ol

STREET ART

Ruhumuzun Doymasına İhtiyacımız Var.. Sokakları duvarları tuval yapıp sanatımı sergilemek istiyorum...

DESTEK 100 HEDEF 10.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin