Yeni Nesil Elektrik Transformatör

Ağır, hantal ve büyük transformatörlerin yerini artık geliştirdiğimiz ürün alacak...


Mordin Solus Company Hakkında                                                                        

Mordin Solus Company Malatya Teknopark, İnönü Üniversitesi ve İTÜ Çekirdek'in destekleri ile AR-GE faaliyetlerine devam etmektedir. Klasik yöntem "manyetik indüksiyon" yerine geliştirdiğimiz yeni bir teknik olan "elektrik alan akı indüksiyonu" prensibiyle çalışan, boyutları çok daha küçük, çok daha hafif, üretilmesi daha kolay ve maliyetleri daha düşük yeni bir tür transformatör tasarımı üzerinde çalışıyoruz. İlk ve daha küçük olan prototipler yapılmış ve geliştirmeler devam etmektedir.

Elektrik Transformatörü                                                                                                                                                       


Elektrik transformatör; yeni bir teknik olan elektrik alan akı indüksiyonu prensibiyle çalışan, bünyesinde çelik nüve ve sargı içermeyen bu sayede boyutları çok daha küçük, çok daha hafif, üretilmesi daha kolay ve maliyetleri daha düşük yeni bir transformatör türüdür. Elektrik transformatör; bünyesinde transformatör içeren elektriksel cihazlara daha küçük boyutlu ve daha hafif transformatörler yerleştirerek bu cihazların boyutlarının küçülmesini, ağırlığının azalmasını sağlamak ve böylelikle bu cihazları daha kullanışlı hale getirmek amacıyla tasarlanmıştır (akıllı telefon, dizüstü ve masaüstü bilgisayar, tablet, TV, elektriksel ev aletleri...).

Elektrik Transformatör'ün Avantajları

 • Küçük boyutlar ve hafiflik sayesinde, bünyesinde transformatör içeren elektriksel cihazların boyutları küçülebilecek ve ağırlığı azalabilecektir (akıllı telefon, bilgisayar, tablet, elektriksel ev aletleri). Bir sonraki adımda ise bu yeni tekniğin daha da geliştirilmesiyle harici olarak üretilen adaptörler, cihazların içine entegre olarak ortadan kalkabilecek ve böylelikle elektriksel cihazlar daha kompakt ve kullanışlı hale gelebilecektir.
 • Elektrik transformatörü; kapasitif yük özelliği gösterdiği için dağıtım şebekelerine binen endüktif yükleri belirli bir oranda baskılayarak dağıtım şebekelerinin güç katsayılarını yükseltip enerji verimliliğini artırabilecektir. Elektrik transformatör'ün yaygın olarak kullanılması sayesinde enerji iletiminde ciddi miktarlarda enerji verimliliği sağlanabilecektir ve bu etki, elektrik faturaların düşmesini sağlayacaktır.
 • Elektriksel cihazların boyutları büyümeden ve ağırlığı artmadan, tüm bu cihazlara daha yüksek güçlü transformatörler yerleştirilebilecek ve bu sayede cihazların şarj süreleri kısaltılabilmektedir (örneğin bir akıllı telefon adaptörüne boyutlar büyümeden ve ağırlık artmadan 10 VA yerine 20 VA gücünde transformatör yerleştirilebilecek ve bu sayede telefonun tam şarj dolum süresi 40 dakikadan 15 dakikaya düşebilecektir).
 • Üretim maliyetlerinin düşmesi sayesinde müşterilere daha uygun fiyatlı ürün sunulabilecektir.


Toplanan fon nasıl değerlendirilecek

Toplanan bu fon, KOSGEB'in 200.000 TL'lik arge ve inovasyon programına başvurulması için öz sermaye olarak kullanılacaktır. KOSGEB desteğinden faydalanarak ürün, ticari faaliyetlere konu olabilecek düzeyde geliştirilecektir.

Ürünün çalışma prensibini öğrenmek ve teknik ayrıntılar için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz. Mordin Solus Company


Hepinize destekleriniz için teşekkür ederiz.Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • fonbulucu.com İlk Destek
  5 ay önce
  100
  Destek
  100


Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

19
gün kaldı
Mehometh ikinci albümünü CD formatında çıkartmak istiyor Destek Ol

Mehometh ikinci albümünü CD formatında çıkartmak istiyor

Türkiye için gurur kaynağı olacak bir dünya markası yaratıyoruz!!!

DESTEK 400 HEDEF 5.000
50
gün kaldı
Bidaabak Destek Ol

Bidaabak

Yeni, genç nesil özgün paylaşım platformu

DESTEK 165 HEDEF 8.500
37
gün kaldı
HİJYENİK ELLER Destek Ol

HİJYENİK ELLER

Yapılacak proje ile toplu alanlarda kullanılan steril eldivenları yorulmadan ve uğraşmadan otomatik olarak giydirebilen “steril eldiven giydirme makinası” tasarımı yapmak ve tasarımı gerçekleştirmek hedeflenmektedir

DESTEK 150 HEDEF 5.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin