DESTEK OL
Sakat ve yaralı sokak hayvanlarının tedavilerini gerçekleştirmek. Tamamen iyileşme ve rehabilite süreci sonrası onları sahiplendirip ,takiplerini yapmak.

Merhaba, benim ismim Barış.

   Bandırma 17 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisiyim. Sokak hayvanları ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Tedaviye ihtiyaç duyan hayvanları tespit edip, ihtiyaçlarını gideriyorum. Eğer sokakta kalması tehlike arz edecek dostlarımız varsa, onları onları evimde misafir edip tedavileri bittikten sonra çeşitli kuruluşlar yardımıyla sahiplendirip takiplerini yapıyorum. Sokakta yaralı bir hayvanı yakalamak gerçekten çok zor. Canı yanarken saldırıp, tırmalayabiliyorlar. Ancak biraz ilerleme kat ettikten sonra size o kadar bağlanıyorlar ki bunu kelimelerle ifade edemem.

       Şuan evimde iki tane kedi var. Birisinin adı Korsan. Bu yavrumuzu yolda ölmesin diye, getirip evimin karşısında boş araziye atmak isteyen birinin elinden aldım. Ve durumu çok ağırdı. İki gözüne ve kafatasına yayılmış bir enfeksiyon vardı. Ve bu enfeksiyon burnuna ve ağzına sıçramış, nefes alamıyor ve yemek yiyemiyordu. Uzun çabalarımız sonucu 3 aylık tedavi süreci sonrası hayata tutundu. Ancak tek gözünü kurtaramadık. 5 liralık bir damla başlarda sıkılsaymış bu bir iki günde atlatılabirdi.  Bunun gibi sokaklarda yüzlerce yaralı ve fark edilmeyen hayvan var. 


     

  Maalesef sokak hayvanları için yaşam şartları oldukça zor ve tehlikeli.Bu tehlikeler arasından, açlık susuzluk ve trafik başı çekiyor şimdi ise kışın gelmesi ile soğuk havalar da buna eklendi, onlara zarar veren insanlardan bahsetmiyorum bile… 

Hasta hayvanlara bakmak, ilgilenmek, ihtiyaçlarını karşılamak, günlük yaşamlarını kolaylaştırmak bilgi, tecrübe ve aynı zamanda sabır gerektirir. Onların rahat ve huzurlu olduklarını gördüğümüz zaman ise tüm çabalarımıza fazlasıyla değdiğini düşünürüz. Bu çok zor ama mutluluk verici bir çalışmadır. Bu zorlu süreçte el birliği ile dünyayı daha yaşanılır, minik dostlarımız için korku ile değil sevgiyle bakmalarını sağlamak temel amacımdır. 

   Destekleriniz için sizlere minnettarız...
Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.
Projenin Sahibi Barış Kurt
E-Posta: bariskurt28@gmail.com
Telefon: 0(541) 860 88 86
Hakkında Kısa Bilgi:

  • 0 Toplandı
    HEDEF:7.500
  • 0 DESTEKÇİ
  • 36 GÜN KALDI
  • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
  • Geliştirme Aşamasında
  • DESTEK OL
  • TAKİP ET

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

1
gün kaldı
Akıllı Bıdıklar<br>Kedi Kısırlaştırma Projesi Destek Ol

Akıllı Bıdıklar
Kedi Kısırlaştırma Projesi

Kısırlaştırma çalışmamıza İstanbul ili, Şişli ilçesi, İnönü Mahallesi, Küçükbayır Sokak ve çevresi için başlayacağız. Bu bölgedeki kısırlaştırılacak yaşa gelmiş kedi sayısı ortalama olarak 30'dur.

DESTEK 50 HEDEF 6.000
34
gün kaldı
Animal Voice Translator (AVT) Destek Ol

Animal Voice Translator (AVT)

Hayvanların dilinden anlamayı başarmak istiyorum.

DESTEK 150 HEDEF 10.000
6
gün kaldı
ParkBuldum Destek Ol

ParkBuldum

Oto parkların araba park bölümlerine yapılan ufak bir çıkıntıya yerleştirilecek olan hareket sensörü ve bu sensörle bağlantılı app ile boş park yeri armaya son veren proje.

DESTEK 30 HEDEF 1.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin