Nedir Bu Nixie Tube ?


Nixie Tube ile ilk tanışmamız Steve Wozniak abimiz sayesinde olmuştur. Kendisi bu tüpleri barındıran bir saate sahip olup bizim de bu saatlerden birer tane edinme arzumuzu tetiklemiştir. Tabii gördüğümüz astronomik fiyatlar ve ülkemizde satışının olmaması gibi nedenlerle bu arzumuz uzun bir süre hayal olarak kaldı. Nixie tüplerin, Sovyetler Birliği döneminde üretilmiş olması ve tedarikçisinin çok az kalması, ülkemize de dolar üzerinden gelmesi ve doların da yerinde durmaması gibi sebeplerle anladık ki bu Nixie tüpleri hiç bir zaman değerini kaybetmeyecek ve hatta değeri gittikçe yükselecek.

Urnux ve İlk Ürün


Biz de üç kafadar arkadaş olarak hem kendi sevdiğimiz işi yapmak hem de bizim gibi bu Nixie tüp saatleri edinmek isteyenlere ulaşmak amacıyla URNUX adı altında birleştik.

Öncelikle biraz kısıtlı bütçemizle Nixie tüp edindik. Tasarımımızı yansıtacağımız ahşap kısmın birkaç taslağını çizdik:

Sonra elektronik kısmını ve en sonda da saatimizin ahşap kısmını üretime geçirdik. Ortaya videoda ve resimlerde de gördüğünüz ilk saatimiz çıktı.

İlk Saatimiz Hakkında


Urnux-Nixie Tube Vintage Masa Saati üzerindeki 4 nixie display tüp ve bir nixie nokta tüp ile gerçek zaman göstermektedir. 

220 volt Ac yani evinizdeki şebeke elektriğinden direk beslenmektedir. Devresinde bulunan RTC (Real Time Clock) sayesinde açma-kapama durumunda tekrar ayar yapmanıza gerek yoktur.

Üzerinde bulunan RGB ledlerle rengarenk bir görüntü sunmaktadır. Dimmer'la ayar yapılabilen ledler sayesinde istediğiniz rengi seçip ayarlayabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı ve sadelik açısından saat ayarı için üç adet buton vardır. 

Tarihin Bir Parçasını Hayatınıza Taşıyın

1950'lerde dönemin Sovyetler Birliği'nde üretilen bu tarih kokan saatlerimize sahip olmak istemez misiniz?

Biz istedik ve sizlere de sunuyoruz. Sevdiğimiz kişilerle sevdiğimiz işi yaparak, kaliteyi ve memnuniyeti ön plana çıkaran üretim ahlakımızla sizlere hizmet etmek istiyoruz. Kol saatiyle beraber masa saati olarak üretimini planladığımız bir kaç ürünümüzün taslakları:
 Bu amacımız doğrultusunda bir şirket kurmak için desteğinize ihtiyacımız var. Bizlere destek olarak aynı zamanda ödüllerimize de sahip olabilirsiniz.

Bir milletin medeniyet seviyesi, üzerinde yaşadığı toprakları ağaçlandırmasıyla ölçülür. -Franklin Roosvelt


Hayat felsefesi olarak her zaman doğaya saygılı olmaya ve en azından tükettiğimiz kadarını yerine koymaya özen gösteriyoruz. Üretimini planladığımız işimizin de temellerini ağaçlar oluşturması sebebiyle kullandığımız her ağaç için TEMA Vakfı'na üç fidanlık bağış yapmayı hedefliyoruz. 
Bize destek olarak hem şirketimizi kurmamıza yardımcı olmak hem Vintage Saat'lerimizden birisine sahip olmak hem de fidan bağışı yapmak İSTEMEZ MİSİNİZ ?

Ekibimiz


     
Fatih Emre Çalışkan, Elektrik-Elektronik Mühendisi     
Ahmet Zırh, Otomotiv Mühendisi         
Ferhat Bozbuğa, Makine Mühendisi

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Gizli Destekçi
  2 hafta önce
  6.495
  Destek
  6.495
 • fonbulucu.com İlk Destek
  2 ay önce
  314
  Destek
  314
Projenin Sahibi Fatih Emre Çalışkan
E-Posta: fatihemrecaliskan@hotmail.com
Telefon: 0(535) 561 06 38
Hakkında Kısa Bilgi:
1990 Ankara doğumluyum, aslen Kayseriliyim. Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi'nden sonra 2009 yılında Erciyes Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne giriş yaptım. 2011 yılında Nükleer Enerji Mühendisliği bölümünde eğitim almak üzere Rusya'ya gittim. Orada geçirdiğim üç (3) yılın ardından okuldan atılarak ülkemize dönüş yaptım. 2018 yılında Erciyes Üniversitesi'nden Elektrik Elektronik Mühendisi olarak mezun oldum. Gömülü sistemler konusunda kendimi geliştirdim.


Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

79
gün kaldı
BUL7 | Merkezi Olmayan Arama Motoru Destek Ol

BUL7 | Merkezi Olmayan Arama Motoru

Veri hususunda kalıcı ve merkezi olmayan, çok yönlü bir sorgu sistemi.

DESTEK 3.010 HEDEF 50.000
24
gün kaldı
ReezAPP Destek Ol

ReezAPP

Restoranlarda artık sıra veya yemeği beklemeyeceğiz.

DESTEK 100 HEDEF 30.000
50
gün kaldı
Allover Destek Ol

Allover

Mağazalara girmeden çevrelerinde gezerken indirimlerden haberdar olabileceğiniz ve 7 den 70'e herkesin kullanabileceği bir uygulama

DESTEK 100 HEDEF 30.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin