Uykusunu alamamış kişiler veya mola saatlerinde biraz kestirmek isteyenler için açılacak olan bir cafe.

Sleep Cafe (Uyku Kafe)

Çalışma hayatınızda ihtiyaç molalarınızdan birinin uyku molası olduğunu düşünün ve özenle hazırlanmış bir ortamda dakikalarca zihninizin temizlendiğini hayal edin. Yoğun ve dikkat gerektiren işlerinize yenilenmiş olarak dönmeyi...Bu düşünceyle yola çıkarak hizmet veren bir cafe açmayı planlıyorum.


İş yerinde, okulda ders dinlerken birden uyku bastırdığını ve "şuracıkta kıvrılıp uyusam" düşüncesini beyninizden geçirdiğiniz anı hatırlıyor musunuz?

Uyku bastırır, gözler hafif kapanır, kafa düşüyor gibi olur... Dirsek masaya konup kafayı tutmak için çeneden desteklenir. Gözleri açık tutmaya çalışırsınız ama yok! Bir süre sonra kendiliğinden hooop bir bakmışsınız masadasınız.


Tam böyle anlarda "Ne olurdu şuralarda bir yatak olsa da kıvrılıp 5 dakika uyusam" dersiniz.

Gün içerisindeki 10-20 dakikalık uyku beynimizi yenilemeyi sağlar.


NASA tarafından yürütülen araştırmaya göre, 10-20 dakikalık bir uyku aklımızı yenilemek, karar vermemiz için yaratıcılığı, üretkenliği ve doğruluğu güçlendirmek, stres düzeyini azaltmak, bağışıklığı ve sağlığı iyileştirmek için yeterlidir.

Dünyanın dört bir yanındaki uzmanlar tarafından yapılan uzun süreli anketlere göre:


Zaman baskısı altında hareket eden ve çalışmaları büyük bir sorumluluk gerektiren kişiler için ufak şekerlemeler özellikle önemlidir. Dahası, verimliliği artırır, stres düzeyini azaltır, konsantrasyonu kolaylaştırır ve zihni yeniler. Kısacası hem işiniz hem de sağlığınız için faydalı bir alışkanlıktır.

Bu araştırmaları da göz önünde bulundurarak gerekli olan her türlü imkanı sunmayı amaçlıyorum.


Uykusunu alamamış kişiler veya mola saatlerinde biraz kestirmek isteyenler için açılacak olan bir cafe. Önceliğimiz İstanbul gibi büyükşehirde açmak daha sonra yayılmayı hedefliyoruz.

Sleep Café'de 20 dakikalık bir dinlenme süreci, aynı zamanda aklınızı ve duyularınızı iyileştirmeye ve temizlemeye olanak tanıyor:dokunma (yumuşak çimlerin üzerine basılması, sıcak kum veya havadar yastıklar),görme (alacakaranlık, rahatsız edici olmayan renkler ve loş ışık), duyma (özel olarak oluşturulmuş rahatlatıcı müzikler), koku (gevşemeyi destekleyen aromatik bileşimler), oksijen (oksijeni bol ortamlar) ve gevşeme (uyum hissi veren hava yastığı).

Cafe'ye gelen müşteriler kendilerini sarmalayan hamaklarda oldukça rahat uyuyabiliyorlar.

Yumuşacık çimlere yalın ayak basan kişiler ortamın hoş kokusu ve rahatlatıcı havasıyla rahatlayıp zihinlerini tazeliyorlar. Kendilerine verilen kulaklıklardan da müzik dinlerken etraftaki horlama seslerine de maruz kalmıyorlar.

Plan ve projem hazır gerekli olan tek şey destek gerekli desteği bulduğum takdirde hemen harekete geçerek uyku kafe yani sleep cafe'yi harekete geçiricem. Henüz okulu yeni bitirdiğim için gerekli sermayem yok ve bu yüzden projemi hayata geçiremiyorum sizin desteğinizle bunu başarmak istiyorum.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    2 ay önce
    50
    Destek
    50
Projenin Sahibi Semih Başkurt
E-Posta: semih.bskrt@gmail.com
Telefon: 0(542) 699 80 52
Hakkında Kısa Bilgi:
Henüz 18 yaşındayım ve lise mezunuyum ingilizce bölümü okudum. Üniversite sınavına girdim ve sonucunu bekliyorum tabii bu arada boş durmayarak biraz araştırma yaptım ve Türkiye'de böyle bir şeyin eksik olduğunu düşündüm ve hemen harekete geçmek istedim ama bunun için yeterli sermayem yok,plan ve projem herşeyim hazır umarım istediğim desteği bulurum.


 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

4
gün kaldı
Kanser, Çocuğumdan Uzak Dur Destek Ol

Kanser, Çocuğumdan Uzak Dur

Çocuklar KANSER olmasın! Benim adım Burcu Özkan. KAÇOD, Kanser Çocuğumdan Uzak Dur Derneği’nin kurucusu ve başkanıyım. Derneğimiz çocuk kanserleri ile mücadele etmek için hastalık ve tedavide ailelere sosyal destekler sağlamaktadır.

DESTEK 3.250 HEDEF 100
11
gün kaldı
fonbulucu.com'a ve Projelere Destek Destek Ol

fonbulucu.com'a ve Projelere Destek

Fikirlere Değer Veren Türkiye'nin Kitle Fonlaması Platformu... Dünyayı Değiştirmeye Hazır mısın?

DESTEK 10.862 HEDEF 10.000
50
gün kaldı
Piyasa Araştırması Destek Ol

Piyasa Araştırması

İnternetten veya mağazadan almak istediğiniz herşeyi önceden araştırıyoruz

DESTEK 30 HEDEF 35.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin