Bardağımızdaki sıcak içecekler, soğumaya mahkûm olmasın diye; kaşık boyutunda mandal ile bardağa her türlü bardağa entegre olabilen şarjlı bir ısıtıcı hayalim var!

Sıcak kalsın projesi bebeği için dışarıda süt ılıtmak isteyen anneden, ofiste masa başında çalışan beyaz yakalıdan tutun da çayını kahvesini içerken, içeceğinin belli bir sıcaklıkta kalmasını isteyenlere kadar neredeyse sıcak şeyler içmeyi seven herkese hitap eden ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için yaratılmış özgün bir proje. Kullanıcı, özel taşıma kutusu sayesinde ürünü cebine koyarak istediği yerde kullanma özgürlüğüne sahip olacak. Hafif küçük ve şık tasarımı sayesinde kullanım keyifini arttıracak olan sıcak kalsın cihazının çalışma şekli ve diğer özellikleri şu şekilde olacak:

Ister kablolu ister 2000 miliamperlik bataryası sayesinde kablosuz kullanımı mümkün olacak. 3 saat şarj edildikten sonra yeni demlenmiş ve bardağa konulmuş çayı 1 saat boyunca  85 derece sabit ısıda tutabilecek. 

İlk model sıvı ısıtıcı bölüm ve batarya bölümünden oluşan mandala benzeyen bir yapıda olacak. Cep telefonu şarj cihazı ile sarj olacak. Aynı zamanda databank da kullanılabilecek.

2. Modeldeki geliştirmeler şunlar olacak:

Cihazin üstünde , cihaz bardağa takıldığında yukarı bakacak şekilde bir ekran yerleştirilecek. Bu ekranda, bardaktaki sıvının sıcaklığı, istenilen dereceye ayarlama özelliği, sıvının sıcaklığı ayarlanan dereceye ulaştığında sesli ve ışıklı uyarı sistemi gelecek. Üzerinde tek bir buton olan cihazda 5 santigrat basamaklarla ayar yapılabilecek. Butona basılı tutulduğunda açılan cihaz tekrar butona basılı tutulduğunda kapanacak. Tamamen su geçirmez özellikte ve gida ile temasında bir problem yaşatmayacak malzeme ile üretilecek dış yüzeyinin hijyeni için kullan at dezenfekte mendili olacak.  3. Modelde geliştirme olarak Bluetooth ile akıllı cihazlara bağlanacak. Özel uygulamasından sıcaklık ayarı zaman ayarı açma kapatma gibi sıcak kalsın cihazının özellikleri daha rahat bir şekilde kullanacak. Cihazın pil gücü yükseltilecek ve  cihazın farklı renk seçenekleri olacak. 

Ürünün ar-ge si tamamlanıp prototipi üretildikten sonra anlaşacağım teknik liselerin ilgili bölümlerinden üretim aşamasında çözüm ortaklığı oluşturarak eğitime ve Türk teknoloji sanayisine katkıda bulunmayı ve yerli sermaye ile dünyaya teknoloji ihraç etmeyi hedefliyorum. Umarım ilgi gosterirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Özger Bayer

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

YORUM YAP

GÖNDER
  • 30.000 FONLAMA İÇİN
  • 144
    0
    0
  • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
  • Fikir Aşamasında
  • TAKİP ET
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

46
gün kaldı
Bidaabak Destek Ol

Bidaabak

Yeni, genç nesil özgün paylaşım platformu

DESTEK 165 HEDEF 8.500
33
gün kaldı
HİJYENİK ELLER Destek Ol

HİJYENİK ELLER

Yapılacak proje ile toplu alanlarda kullanılan steril eldivenları yorulmadan ve uğraşmadan otomatik olarak giydirebilen “steril eldiven giydirme makinası” tasarımı yapmak ve tasarımı gerçekleştirmek hedeflenmektedir

DESTEK 150 HEDEF 5.000
10
gün kaldı
BUL7 | Merkezi Olmayan Arama Motoru Destek Ol

BUL7 | Merkezi Olmayan Arama Motoru

Veri hususunda kalıcı ve merkezi olmayan, çok yönlü bir sorgu sistemi.

DESTEK 3.010 HEDEF 50.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin