DESTEK OL

Gelincik Kırmızı filmi eylül ayında çekimlerini bitirdi. 

Başrolünde Gülden Dudarık, Savaş Özkul ve Volkan Özbay'ın oynadığı film 90'lı yıllarda geçen günleri anlatıyor. Senaryosu ve yönetmenliği Özlem Özel'e ait. Tek amacı ise; unutulursa geri gelmeyecek kayıp geçmişimizi hem hatırlatacak hem de kayda alacak bir film yapmak.

Filmin Konusu

AfyonKarahisar Dinar Belediyesi tarafından desteklenen projenin ana teması bir ağabey ve kardeşinin anne babalarının ölümünden sonra ayakta kalma çabasını, ağabeyin zengin olma hayallerini, kardeşinin ise aradığı sevgiye giden yolunu anlatıyor. 

Filmde Neler Göreceğiz?

Evlenecek kadınlar için yakılan ağıtları, tef ve teç çalan kadınların şarkılarını, halı dokuyan ve yufka yapan kadınları. Şimdi yapmazsak, bunu sinema diliyle anlatmazsak kaybolacak ağıtlar ve şarkılar olacak. Projemiz toplumsal değeri olan ve toplumun her kesimine dokunan bir projedir. Her şeyin bir anlamının olduğu günleri tekrar yaşatacağımıza ve göstereceğimize inanarak yola çıktık.

Oyuncular

Gülden Dudarık

22 Ağustos 1983 doğumlu, Adanalı oyuncu. 2003 yılında satış danışmanlığı yaptığı kozmetik firmasının yüz güzellik yarışmasına katılarak birinci seçildi. 3 sene sonra TMC yapımı ve Adana'da çekilecek bir dizide oynaması için teklif yapıldı ve oyunculuk kariyeri de böylece başlamış oldu. Bugüne kadar çeşitli yapımlarda rol almıştır. En bilinen yapımlardan biri; Burak Özçivit'in de rol aldığı 2008 yapımı Baba Ocağı dizisi. Dudarık, bu dizide Cemile rolü ile hayatımıza girmişti.

Savaş Özkul

Savaş Özkul, 1983 yılı Erzurum doğumlu oyuncu. Yaşamını İzmir'de devam ettiriyor. Oyunculuk eğitimleri alan Özkul, birçok reklam ve dizide küçük roller ile oyunculuğa başladı ve "Bizim Küçük Günahlarımız" filminde başrolde oynadı.

Volkan Özbay

11 Eylül 1976 doğumlu Volkan Özbay, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Ortaokul yıllarında TRT için çekilen Atatürk Belgeseli ile sahne hayatına adım attı. 26 yılı aşkın bir süredir sahne ve sahne sanatları üzerine birçok farklı projede yer aldı. Bazıları; Ferhunde Hanımlar, Kafkas Cephesi Beyaz Savaş, Fikri Sahne Çocuk Tiyatrosu...


Neden Destek İstiyoruz?

Çekimlerimizi gerçekleştirdik. Şimdi filmin post production aşamasında sizin desteğinize ihtiyacımız var. Filmimizin bitimi ile birlikte planımız yurtiçi ve yurtdışı festivallere gönderilerek gösterimi yapılması denenecek, imkan dahilinde ilçelerde halka açık gösterim yapılması sağlanacak.

Desteğiniz için teşekkürler...

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    2 hafta önce
    50
    Destek
    50
Projenin Sahibi Özlem Özel
E-Posta: av.ozlemozel@hotmail.com
Telefon: 0(544) 243 78 95
Hakkında Kısa Bilgi:
Yaklaşık beş yıldır senaryo yazıyorum. Birçok senaryom var artık bunları hayata geçirmek, kültüre ve sanata destek sağlamak isteyen, her gece pc başında yazdığım hikayelerimin dünyasını, hayallerini insanlara göstermek isteyen biriyim.


 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

87
gün kaldı
İlk Kitap ''13'' Destek Ol

İlk Kitap ''13''

Sorgulamadan yaşayamayan bir gencin, en sonunda sayısı 13'e ulaşacak olan kedileri sahiplenme sürecinde yaşadıkları ve bu yaşantılar bağlamında yaptığı sorgulamalara dair bir kitap.

DESTEK 15 HEDEF 1.500
28
gün kaldı
Salbatanu Albüm Çalışması Destek Ol

Salbatanu Albüm Çalışması

Bu toprakların makamsal müziği ile metal müziği harmanlamak

DESTEK 100 HEDEF 3.000
32
gün kaldı
Allover Destek Ol

Allover

Mağazalara girmeden çevrelerinde gezerken indirimlerden haberdar olabileceğiniz ve 7 den 70'e herkesin kullanabileceği bir uygulama

DESTEK 100 HEDEF 30.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin