DESTEK OL


khjf    fjmmvmfk

Merhaba,

Marketlerdeki plastik poşet kullanımının azaltılmasını amaçlayan, "anlaşmalı yerlerde" kullanıcısına üzerindeki QR kod aracılığıyla indirim kazandıran, kullanışlı, pratik, akıllı, 'Çevre ve Cep Dostu' bir alışveriş çantasıdır.

Neden QR kodu tercih ediyoruz? 

Geleneksel barkodların aksine 1/10 daha küçük olabilmekte. QR kod, üzerinde %30’a kadar herhangi bir hasar veya kirlenme olmasında dahi okunabiliyor. Plastik poşetlerin aşırı tüketiminin ve çevreye verdiği zarar tartışmasız çok fazladır. Bu zararı azaltmak amacıyla da 2019 Ocak itibariyle marketlerdeki plastik poşet bir bedel karşılığında verilecektir.

Yani çok yakın bir zamanda kişisel alışveriş çantalarını görmemiz mümkün olacak. Ve bu da "Çevre ve Cep Dostu Alışveriş Çantası" projesinin zamana ve mantığa uygunluğunu ispat ediyor. Bu çanta ile alışveriş yaparken indirim kazanmak ya da anlaşmalı yerlerde kullanılmak üzere puan biriktirmek mümkün olacak.

Geniş iç hacmi ve ürün ayırmak için kullanılabilecek bölmeleriyle kullanımı rahat bir çanta.İster elde taşımalı, ister omuz askılı, ister sırt çantası ya da kanguru şeklinde kullanılabilecek.Hem doğaya verilen zararı azaltmak, hem anlaşmalı yerlerde indirim avantajından yararlanmak, hem de estetik bir görünüm için "Çevre ve Cep Dostu Alışveriş Çantası" diyoruz... 

Akılda daha kalıcı olması için bir örnek:

Bu çanta İKEA markasının tasarlamış olduğu bir alışveriş çantasıdır. Benzer görsellerde ürünlerimiz olacaktır. Bizim projemizin farkı ise "akıllı çanta" olmasıdır. Şöyle ki; yukarıda da bahsedildiği üzere üzerindeki QR kod sayesinde kasada işlem yaparken  indirim kazanabilecek, bir sonraki kullanımlarda kullanabilmek için puan biriktirebileceksiniz.

Kişisel çanta fikrinden yanayız. Yani herkesin kendi zevkine hitap eden bir alışveriş çantası olmasını istiyoruz. Bahsettiğimiz üzere; askılı, sürgülü, armut tipi, kanguru tipi, farklı boyutlu... vb kişisel çanta modelleri geliştirmek istiyoruz.

 Pazar çantasına benzer, pratik bir alışveriş çantaları...

 Kanguru bebek taşıma setine benzer bir alışveriş çantası neden olmasın? 

PRATİK VE KOLAY:GEREK VAR MI?

Plastik poşet tüketiminin milyonlara ulaşması ve bu plastik poşetlerin yok oluşunun epeyce bir zaman alması çantanın olması doğayı aşırı derece tahrip etmektedir. Yaşadığımız dünyada duyarlı olmamız gerektiğinden bu çantaya gerek var diyoruz.

Bunun yanında bu çantanın anlaşmalı yerlerde indirim kazandırması ve para puan biriktirmesi gibi avantajları da kişisel bütçeler için önemli olacaktır.

Ve artık yasalaşıyor!


İlgili haber linki : https://www.ntv.com.tr/turkiye/parali-poset-teklifi-mecliste,ug8v2ccCXkq6P6tGnZg16A

Duyarlı olmak için bir link : https://www.youtube.com/watch?v=FO2pRwyttTU


DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Gizli Destekçi
  1 ay önce
  10
  Destek
  10
 • fonbulucu.com İlk Destek
  1 ay önce
  25
  Destek
  25
Projenin Sahibi Cihan Yıldırım
E-Posta: cihanyildirim920@gmail.com
Telefon: 0(538) 714 29 00
Hakkında Kısa Bilgi:
Bir şeyler üretmek ve sürdürmek isteyen girişimci aday adayı... İlk girişimim olan eczadolabı.com'u 2013 senesinde yaptım. Bu projeyi yemeksepeti.com'un ilaç-eczane versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Fakat kanuni engeller sebebiyle bu projeyi hayata geçiremedim. İlerleyen zamanlarda da girişimciliğe hep ilgili oldum, takip ettim. Bir gün markette plastik poşetlerin savruluşunu görünce aklıma Çevre ve Cep Dostu Alışveriş Çantası fikri geldi ve harekete geçtim...

 • 35 Toplandı
  HEDEF:5.000
 • 2 DESTEKÇİ
 • 54 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Fikir Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

54
gün kaldı
İlk Kitap ''13'' Destek Ol

İlk Kitap ''13''

Sorgulamadan yaşayamayan bir gencin, en sonunda sayısı 13'e ulaşacak olan kedileri sahiplenme sürecinde yaşadıkları ve bu yaşantılar bağlamında yaptığı sorgulamalara dair bir kitap.

DESTEK 15 HEDEF 1.500
26
gün kaldı
Umut Işığım Destek Ol

Umut Işığım

Sağlıklı ve Hijyenik bir tuvalet herkes kadar onların da hakkı

DESTEK 8.870 HEDEF 25.000
24
gün kaldı
Hayatı Yakalamak Destek Ol

Hayatı Yakalamak

Online Terapi Sistemi

DESTEK 149 HEDEF 10.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin