Giyilebilir teknolojiler alanında Nano teknoloji kullanılarak geliştirilen 0.1 micron inceliğinde kendi için özel üretilen Nano tanecikli kumaşa 5000 kez yapışma özelliği sayesinde Dünyada ilk olarak tek bir tekstil ürününde 10.000 lerce

CHANGERSLA 3.5 yıllık arge araştırmaları sonucunda geliştirilen giyilebilir teknolojiler alanındaki inovatif ,teknolojik projesi ile Dünya da ilk olarak tek bir ürün ile binlerce farklı kombinasyon da kullanma olanağı tanıyan 0.1 micron inceliğinde nano teknolojik kumaşlarımız birbirine 5000 kez kitlenme özelliği sayesinde kişiye özel tasarımlar kullanmanıza olanak tanıyarak Dünyanın ilk değişen tekstil ve tekstil aksesuarları alanında bir devrim gerçekleştirmek için yola çıkmıştır. Nano teknoloji alanında yapılan geliştirmelerle yaratılan kumaş teknolojileri çeşitli sorunlara cevap olmakta ve  kumaş kullanılan değişik sektörlerde kullanılarak milyonlarca tüketiciye ulaşmaktadır.

CHANGERSLA olarak 3.5 yıl önce projeye başlar iken sorduğumuz soru SÜREKLİ AYNI ÜRÜNÜ ÜZERİNDEKİ BASKI FARKLI OLDUĞU İÇİN SATIN ALMAKTAN SIKILAN KULLANICILAR İÇİN NASIL BİR ÇÖZÜM DEĞER ÖNERİSİ GELİŞTİREBİLİRİZ ?

Cevap :  Tekstil ürünleri(T-SHİRT-SWETSHİRT-ŞAPKA-JEAN-ÇANTA-AYAKKABI VS ) üzerindeki görsel ,Tasarım ,Baskı çıkabilsin ve yerine başka baskı takılarak yepyeni bir görünüm ve tarz elde edilsin . Böylelikle tüketici istediği an zevkine ,beğenisine ve ihtiyacına yönelik tasarım veya görseli takarak bambaşka bir ürün elde edebilecek . 

CHANGERSLA bu değer önerisi ile yola çıkıp Türkiye,Almanya,Amerika da pazar ve ürün araştırması yaptırarak böyle bir modelin Dünya da olmadığını gördükten sonra ürünün tüketiciler tarafından beğenilip satın alınabilen bir ürün olup olmayacağının araştırmasına girildiğinde tüketiciler tarafından fikrin beğenildiği ve satın alınacağı anlaşıldıktan sonra fikri hayata geçirmek için gerekli materyal ve teknoloji araştırılmasına girişildi. Bu süreç 6 aylık bir dönem sonunda Dünyanın çeşitli bölgelerinden toplanan teknolojik ürünlerin kullanım sürecinde deformasyan -yıkama testleri ve kullanım testleri sonucunda verim alınamaması sonucunda ihtiyaç duyulan teknolojinin geliştirilmesi için yol haritası çıkmış oldu.

Geliştirilecek Teknoloji tekstil materyaline güçlü tutunması(yapişması) , takılıp çıkarıldıkça deformasyon olmamalı,sürecin uzun süreli olması , tüketicinin kullanım anında rahatsızlık vermemesi için kalın olmaması , yıkama ve kullanım süresince özelliğini kaybetmemesi gerektiği anlaşılması üzerine iki kişilik takımımız 5 kişiye çıkarılarak ABD,ROMANYA VE TÜRK vatandaşlarından oluşan bir takım kumaş teknolojileri üzerinde çalışmaya başladık ve 3.5 yıl sonunda 0.1 micron inceliğinde kendi için özel üretilen kumaşa 5000 kez kitlenme özelliği olan Nano tanecik teknolojisi kullanarak ürünümüzü geliştirmeyi başardık. 

Ürünümüzü MVP (tüketici testlerine sunuldu) İlk ürünümüzü Tshirt-şapka-çanta ve swetshirtlerde tüketiciler üzerinde TÜRKİYE-ROMANYA VE AMERİKA'DA kullandırılarak kullanım süreçleri ,değişim süreçleri test edildikten sonra tüketiciler tarafından çok beğenildi ve işin sonunda ürünümüz için para ödemek isteyen satın alan tüketiciler tarafından ürünümüz üç ülke tüketicileri tarafından onaylandı. 

CHANGERSLA fikir aşamasından prototip ve satışa sunulmuş bir ürün aşamasına geldi.

Sıra Tekstil ürünlerinin değiştirilebilir aksesuarla kullanımı alanında PATENT başvurusu yapıldı ve onaylandı. İkinci patentimiz de İTÜ TTO (İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİYLE) İkinci patentimiz olan kumaş üretim ve nano teknolojimiz ile ürün bazlı PATENT başvurumuz yapıldı. CHANGERSLA 30 ülkede Patent tescili (ipc&wipo) için kitlesek fonlamaya sizin yardımlarınız ile yepyeni bir modeli dünyaya tanıtmaya karar verdi. 

CHANGERSLA geliştirdiği teknoloji kullanım alanı : 

SAVUNMA SANAYİ 

TEKSTİL SEKTÖRÜ 

TEKSTİL AKSESUARI SEKTÖRÜ 

OTOMOBİL İÇ TASARIM ENDÜSTRİSİNDE 

MOBİLYA DEKORASYON DUVAR PANELLERİ SEKTÖRÜNDE 

OYUN VE OYUNCAK ENDÜSTRİSİNDE ÜRÜN BAZLI KULLANILABİLMEKTEDİR. 

KİŞİYE ÖZEL TASARIM PAZARINDA İSE ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞER ÖNERİSİ SUNMAKTADIR. 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.
Projenin Sahibi ertürk tezcan
E-Posta: changersla@gmail.com
Telefon: 0(541) 813 60 71
Hakkında Kısa Bilgi:


  • 0 Toplandı
    HEDEF:10.000
  • 0 DESTEKÇİ
  • 0 GÜN KALDI
  • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
  • Satış Aşamasında
  • DESTEK OL
  • TAKİP ET

Projenin Ödülleri

Henüz ödül eklenmemiştir
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

59
gün kaldı
Mueasyco Destek Ol

Mueasyco

Mesafe tanımaksızın müzisyenlerin birbirleriyle profesyonel veya amatör eserler yaratabileceği dijital stüdyo ve sosyal ortam.

DESTEK 4.000 HEDEF 150.000
54
gün kaldı
İlk Kitap ''13'' Destek Ol

İlk Kitap ''13''

Sorgulamadan yaşayamayan bir gencin, en sonunda sayısı 13'e ulaşacak olan kedileri sahiplenme sürecinde yaşadıkları ve bu yaşantılar bağlamında yaptığı sorgulamalara dair bir kitap.

DESTEK 15 HEDEF 1.500
22
gün kaldı
Türkiye Çevre Zirvesi Destek Ol

Türkiye Çevre Zirvesi

Türkiye Çevre Zirvesi farklı disiplinlerin bir araya gelerek çevre, çevre sorunları ve çevre duyarlılığı konularının konuşulacağı, mevcut durumları ve uygulanabilir somut çözüm önerilerinin tartışılacağı bir zirve olma özelliği

DESTEK 100 HEDEF 7.500

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin