AkustikZone Projesi amatör müzisyenlerin kendilerini gerek canlı performans görüntüleri, müzik klipleri, röportajlar, internet televizyon şovu, performans salonu, gerekse kayıt ve prova stüdyoları ile  tanıtmasına olanak sağlayan, müzik piyasasında yer edinmelerine yardımcı olan bir platformdur.


Her genç müzisyenin kendini tanıtmaya ihtiyacı vardır fakat pahalı prova, kayıt, klip fiyatları ve performans salonlarının çoğunun müşteri kaygıları nedeniyle bu amatör müzisyenlerin büyük çoğunluğu hedeflerine ulaşamamakta ve yetenekleri de bu yüzden harcanmaktadır.

Şimdilik bütçe eksikliğimizden dolayı bu müzisyenlerimize sadece internet televizyon şovu, röportaj ve canlı performans kaydı alabilmekteyiz.


Yatırım ihtiyacımız karşılandıktan sonra ise yukarıda belirtilen avantajların hepsine sahip bir oluşum ile amatör müzisyenlerimize müzik piyasasında hak ettikleri yere ulaşmalarına ve profesyonelleşmelerine yardım etmeyi planlamaktayız.


Sizlerde amatör müzisyen olun veya olmayın bu projemize destek verin. Böylece yetenekleri ortaya beraberce çıkaralım.

  Biz Kimiz?


Doğrusunu söylemek gerekirse AkustikZone Projesi içerisinde gerek yakın çevremiz, gerek bizimle beraber hareket eden amatör gruplar gerekse fonbulucu.com üzerinden bize destek sağlayan 300'den fazla kişi ile oldukça geniş bir ekibiz. :)

Proje ekibini detaylandırmak gerekirse;

Ege BİROL

Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği - Başkent Üniversitesi Müzik Topluluğu Başkanı

Eda ÖZCEYHAN

Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü - Başkent Üniversitesi Müzik Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi

Hasan Yasin ACAR

Başkent Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon - Başkent Üniversitesi Müzik Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi

Berke Can TURAN

Başkent Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema

Nahit BALDIR

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri


Proje ekibindeki herkes uzun süredir gerek müzik gerek aranjman ile gerekse görüntü ve ses konusunda yıllardır çalışmalar yapmakta olup "işten anlayan kişiler" olarak tanımlayabileceğimiz insanlardır. 

Ne Yapacağız?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere şu an canlı performans görüntüleri ve internet televizyon şovu devam edebilmekte. Fonlama sürecinin başarıyla tamamlanmasının ardından elde edeceğimiz bu gelir ile;

1. Villa tipi bir iş yeri kiralanacak ve 1 yıllık kirası peşin olarak verilecek.

2. Kayıt ve prova odaları için gerekli ekipmanlar alınacak. (yalıtım malzemeleri, kolon, amfi, mikrofon, mikser vb.)

3. Performans salonu için gerekli ekipmanlar alınacak. (amfi, kolon, mikrofon, platform sahne, vb.)

4. Daha profesyonel canlı kayıtlar, klip çekimleri ve televizyon şovu için gerekli ekipmanlar alınacak. (Kamera, mikrofon vb.)

5. Şehir dışından gelen amatör müzisyenlerin konaklama imkanına sahip olması için gerekli eşyalar alınacak.

6. Dekorasyon harcamaları yapılacak.


    Bulunan fon miktarı arttıkça, bütçemiz de artacağından dolayı gerek kiraladığımız iş yeri, gerekse satın aldığımız ekipmanların kalitesi de o kadar artacaktır. Belirlediğimiz fon tutarı, "minimum gider maksimum performans" mottosu ile ekibimizin günlerce uğraşıp, 1 yıllık bir kalkınma planlaması yapıp sonucunda bulduğu bir miktardır.


Rekora imza attık!

AkustikZone Projesi, beğeniye sunulduktan sonra 3 günlük kısa bir süreç içerisinde eski rekor olan 250 beğeniyi geçerek Türkiye sınırları içerisinde bugüne kadar en çok beğenilen proje olmayı başardı ve her geçen gün bu rekoru geliştirmeye devam ediyor! Darısı fonlama sürecinin başına. :) Hepinize teşekkürler, sevgiler!

    Proje her geçen gün gelişmeye devam ediyor!

    Şu sıralar düşündüğümüz bir kaç sürprizimiz daha var size, takipte kalın! ;)

Fotoğraf Galerisi


Video Galeri

Projenin Sahibi Ege Birol
E-Posta: ebirol96@gmail.com
Telefon: 0(506) 671 91 49
Hakkında Kısa Bilgi:
Başkent Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda okulumun 1.5 yıldır müzik topluluğu başkanlığını yürütüyorum. 8 yılı aşkın süredir bateristim ve 3 yıldır da bateri hocalığı yapıyorum.

6 YORUM

fonbulucu.com İlk Destek
fonbulucu.com İlk Destek 07 Haziran 2018 00:00

Proje Sayfana fotoğraflar, videolar ve ek bilgiler ekleyerek destekleyenleri artırabilirsin. Hemen başla...

Meltem Özge Çiftçi̇
Meltem Özge Çiftçi̇ 08 Haziran 2018 00:00

Oldukça başarılı bir girişim. Yenilerin kendini tanıtabileceği ve öğrencilik hayatını oldukça renklendirecek güzel bir oluşum olabilir. Olacakta, inanıyorum.

Özgüncan Gümrah
Özgüncan Gümrah 08 Haziran 2018 00:00

Bir nevi müzisyenlerin fon bulucusu gibi olur. Böyle bir şeye gerçekten ihtiyaç var. Özellikle de YouTube gibi platformlar sayesinde insanların isimlerini duyurması çok daha rahat oldu. Geriye sadece bunu yaratabilecek ortam kalıyor. Umarım olur.

Doğa Elveren
Doğa Elveren 08 Haziran 2018 00:00

Ülkemizde nice sesler amatörlükten ,arkadaş arası söylemelerden yukarı çıkamıyor -çıkmıyor . İmkanlar kısıtlı.Bu platformun imkanlarının faydalarını şimdiden görebiliyorum . Gerçekten desteklediğim bir girişim .

Gizem Çınar
Gizem Çınar 08 Haziran 2018 00:00

İmkansızlıktan pek çok rengin pek çok yeteneğin adını duyuramamış olması, bizim de onlardan mahrum kalmış olmamız üzücü. Çok kaliteli işler çıkabilir de... Youtube gibi işlerimizi ön plana çıkarabileceğimiz platformlar yok değil ama direk amacına yönelik böyle bir platform olursa ilerleme çok daha hızlı olur diye düşünüyorum. Umarım başarırsınız arkadaşlar. :)

fonbulucu.com İlk Destek
fonbulucu.com İlk Destek 16 Haziran 2018 00:00

Rekor bir beğeni aldınız. Diğer fonlama sitelerinde yer alan ve beğeniye sunulan projeler arasında Türkiye'de en yüksek beğeni alan proje oldunuz. Umarız bu fonlamaya da yansır ve bu güzel projeyi hep birlikte hayata geçiririz. Şimdi projenin detaylarını sayfanıza eklemek kaldı. Sonrası fonlama. Kolay gelsin.

YORUM YAP

GÖNDER
  • 150.000 FONLAMA İÇİN
  • 350
    0
    6
  • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
  • TAKİP ET

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin