"Eğitim neden lüks değildir?" ve "Neden eğitime yatırım yapmalıyız?" sorularına cevap verdiğim video: https://youtu.be/ul9UqufYE_M

"Girişim Savaşçısı eğitim programının amacı nedir ve ne vaat eder?" sorusuna cevap verdiğim video: https://youtu.be/Mfn_Ou0Yba8

Girişim Savaşçısı mentorlarını tanıttığım ve hikayelerinden söz ettiğim video: https://youtu.be/g4peBML44e0

Ben Sait Kerim ÖZGEN. 10 Mart 2000 tarihinde İstanbul'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Sanat Tarihi okuyorum; birinci sınıftayım.

Hayatta en büyük amacım iradeli olmak. Kariyere, aşka, saygınlığa yeterince sahip olacak kadar güçlü bir iradede olmak istiyorum. Ancak bunları gerektiği anda elimin tersiyle itebilecek iradede de olmak istiyorum. 

Hayat, çoğu insan için iki aşamalı:

  1. Sahip olma aşaması
  2. Sahip olunma aşaması

Sahip olmak için girişimci bir ruh, gözünü daldan budaktan sakınmayacak bir karakter gerek. Sahip olunmak için ise bu iki şeyi kaybetmek yeterli!

Bir insan hayal edelim. İki hayali var: biri iş fikrini hayata geçirip büyütmek; diğeri ise çulsuz bir halde dünyayı dolaşmak. Şimdi bu insanın yerinde olduğunuzu hayal edin: siz hangisinden başlardınız?

Genelde gezginlikten başlayanların hiçbir zaman iş hayatına atılamayacakları düşünülür ama iş hayatındakiler de işi gücü bir türlü bırakıp gezginlik hayaline geçemez.

İşte o kritik soru: neden? Neden zaten çok zengin olan Sakıp SABANCI, kendisine cep telefonu fikrini getiren Murat VARGI'yı reddeder? Neden belli bir başarı ve zenginlikten sonra girişimci ruh körelir? Neden önemli sayıda başarılı insan "Çok şey başardım. Artık kendimi boşlukta hissediyorum." diyerek depresyona girer?

Cevap: hedonik adaptasyon ve atalet! Basitçe cevap: iradesizlik!

Basitçe anlatayım. Mutluluk hiçbir zaman hedeflerin gerçekleşmesinden gelmez. Mutluluk mücadele etmekten gelir. Eğer başarıyı mutluluk kaynağımız olarak bellersek, başardıkça boşluğa düşeriz.

Kalıcı mutluluk, mücadelededir. Mutluluk, zaferde değil seferdedir. Mutluluk, girişimini başarıya ulaştırmakta değil, girişmededir. 

Bu fikirler düşünme, gözlem vb. yöntemlerle ortaya koyduğum şeyler. Girişim Savaşçısı da benimle aynı fikirde. Bu eğitim programı, yedi gün içinde bir iş fikrini en basit haliyle hayata geçirebilecek bir insan var etmeyi vaat ediyor. Hayalindeki şirketin yedi gün içinde temelini atabilecek bir insan... Beş dakika içinde duygusal durumunu değiştirebilecek bir insan... 

"Motivasyonum yok.", "İyi başlıyorum ama aynı şekilde devam ettiremiyorum." demeyen; belirlediği amaca disiplinle koşan bir insan vaadi veriyor Girişim Savaşçısı. Acıdan korktuğu için koşan bir insan değil, koşmak için kendine acı veren bir insan vaat ediyor. Haz için koşan bir insan değil, koşmaktan haz alan bir insan vaat ediyor. Hazzın ve acının kölesi olan bir insan değil, haz ve acıyı amaçlarına araç yapan bir insan vaat ediyor.

İstediği kadar vaat etsin, ben istemediğim ve çabalamadığım takdirde ne Girişim Savaşçısı, ne de başka bir eğitim programı beni bu insana dönüştürebilir. Ben istiyorum ve çabalamaya da hazırım. Girişim Savaşçısı mentorları da bu dönüşüm için bana rehberlik edebilecek donanıma sahip. Dönüşmek istediğim için bu programa başvurdum ve onlar da beni kabul etti. Ancak program ücreti KDV dahil 2950 TL. Benim bu ücreti karşılama ihtimalim şu an yok.

Maratona hazırım. Hazırım, ancak ayakkabım eksik. Bunun için de karşınızdayım. Beni fonlar mısınız?

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.
Projenin Sahibi Sait Kerim Özgen
E-Posta: saitkerim@gmail.com
Telefon: 0(545) 693 86 00
Hakkında Kısa Bilgi:
Ben Sait Kerim ÖZGEN. 10 Mart 2000'de İstanbul'da dünyaya geldim. İstanbul Üniversitesi'nde Sanat Tarihi bölümünün öğrencisiyim. Hayattaki amacım; kariyer, para, saygınlık, aşk ve benzeri şeylere sahip olmak, bunlara sahip olacak iradeye sahip olmak ve daha sonra da bunların en tatlı, en güzel yerindeyken elimin tersiyle itebilecek iradeye sahip olmak. Hayatımın bir kısmı sahip olma mücadelesi; diğer kısmı ise sahip olduklarımın bana sahip olmaması için vereceğim mücadele.


 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

22
gün kaldı
Türkiye Çevre Zirvesi Destek Ol

Türkiye Çevre Zirvesi

Türkiye Çevre Zirvesi farklı disiplinlerin bir araya gelerek çevre, çevre sorunları ve çevre duyarlılığı konularının konuşulacağı, mevcut durumları ve uygulanabilir somut çözüm önerilerinin tartışılacağı bir zirve olma özelliği

DESTEK 100 HEDEF 7.500
54
gün kaldı
Çevre ve Cep Dostu Alışveriş Çantası Destek Ol

Çevre ve Cep Dostu Alışveriş Çantası

Hem bütçelere hem çevreye fayda sağlayacak olan pratik akıllı çanta

DESTEK 35 HEDEF 5.000
15
gün kaldı
Piyasa Araştırması Destek Ol

Piyasa Araştırması

İnternetten veya mağazadan almak istediğiniz herşeyi önceden araştırıyoruz

DESTEK 30 HEDEF 35.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin