Eben Pagan'dan Başarı Kuralları

Eben Pagan, özellikle internet pazarlamacılığı yoluyla iş yönetimi, büyüme ve kişisel gelişim konusundaki uzmanlığı ile tanınan Amerikalı bir girişimci olup aynı zamanda yazar ve konuşmacıdır.

San Diego'da emlak ve ipotek komisyoncusu olarak doğrudan pazarlama yöntemiyle çalışıyordu. Daha sonra bir arkadaşı ona online ürün satmanın başarılı bir yöntem olduğunu öğretti.

 

Double Dating

Arkadaşının öğrettiklerinden esinlenen Eben üç hafta boyunca kendisini bir odaya hapsederek ilk e-kitabını "Double Dating"i yazdı. Tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra internette David De Angelo adıyla yayınladı. Ertesi sabah ne kadar çok satış yaptığını görünce şok oldu. Ardından artan bir satış ivmesiyle şirketini büyütmeye devam etti. Bu küçük e-kitap hızla dünya çapında 75 kişiyi istihdam eden bir milyon dolarlık sanal bir işletmeye dönüştü.

İnsanlar zamanla iş ve pazarlama önerileri, kendi işlerine nasıl başlangıç yapmaları gerektiği, kendi işlerini kurarken yapması gerekenler gibi sorular sormaya başladılar.

Sorulan sorular üzerine kitaplar yazmaya ve konuşmalar düzenlemeye başladı. Yarattığı her ürün piyasadan gelen geri bildirimler üzerinden şekillendi. Eben’ in iş imparatorluğu ve başarısı tamamen yüksek talep gören ürünleri bulmak, araştırmak ve gerçekleştirmek formülüne dayanmaktadır.

Bugün yılda altı ay dünyayı dolaşıyor, tüm işlerini sanal olarak yönetiyor.

 

Eben Pagan'ın Başarı Kuralları

- Zenginlik zihinde başlar.

- Önce büyük parçaları tamamlayın.

- En iyi fikirlerini sır olarak saklama.

- Nasıl iletişim kuracağını öğren.

- Güçlü ve bağımsız ol.

- Pozitif alışkanlıklar edin.

- Ürünleri satmasını öğren.

- Ücretsiz hizmetleriniz olsun.

- Korkuyu aşın.

    Girişimci Gazetesi


Projeleri İncele

İlk Kitap ''13''

Sorgulamadan yaşayamayan bir gencin, en sonunda sayısı 13'e ulaşacak olan kedileri sahiplenme sürecinde yaşadıkları ve bu yaşantılar bağlamında yaptığı sorgulamalara dair bir kitap.

Hedeflenen Fon Miktarı

1.500

Kanser, Çocuğumdan Uzak Dur

Çocuklar KANSER olmasın! Benim adım Burcu Özkan. KAÇOD, Kanser Çocuğumdan Uzak Dur Derneği’nin kurucusu ve başkanıyım. Derneğimiz çocuk kanserleri ile mücadele etmek için hastalık ve tedavide ailelere sosyal destekler sağlamaktadır.

Hedeflenen Fon Miktarı

50.000

Anne Eli Yemekleri

Anne evi yemekleri

Hedeflenen Fon Miktarı

25.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin